
Míg sokunk számára a nyár a szabadtéri programok örömét jelenti, sokan ezt allergiájuk miatt nem tudják élvezni.
Ilyenkor jellemzően Sóbarlangunkban is az influenzás betegek helyét a nyár előre haladtával egyre inkább az allergiások veszik át.
A szénanáthás és az asztmás betegek száma Magyarországon az elmúlt tíz év alatt több mint háromszorosára emelkedett, jelenleg közel 3 millióan élnek közöttünk.
De mi is az allergia és vajon mik lehetnek a kiváltó okai?
„Szervezetünk nagy igénybevételnek van kitéve a légszennyezettség miatt. Az ember naponta átlagosan 90 000 liter levegőt lélegez be. A levegő allergén-összetétele nagyban befolyásolja a vitálkapacitásunkat és közérzetünket is. Sok asztmás és allergiás azért szenved a fenti légúti betegségektől, mert nagy mennyiségű allergén anyag található a levegőben.
Az allergének azoknak az anyagoknak (pl. pollenek, háziporatka, állati szőr) a fehérje-alkotórésze, amelyek a túlérzékenységet okozzák. A túlérzékenység kóros állapot, melyben az érintett személyeknél olyan külső ingerek okozzák a megbetegedést, amely másokra nincs ilyen hatással. A légúti allergia érintheti az egész hörgőrendszert, ekkor allergiás asztmáról beszélünk, vagy az orrnyálkahártya gyulladásával jár, és szénanátha formájában jelentkezik.
A szénanáthára az orrviszketés, orrfolyás, orrdugulás és a gyakori tüsszentés jellemző. A tüneteket általában a kötőhártya gyulladása kíséri, amely könnyezéssel és a szem viszketésével jár. Az allergiás állapot jelentős korlátozó hatással bír a mindennapi tevékenységre: az alvászavar a koncentrációs képesség csökkenéséhez vezet, és negatív hangulati hatást eredményez.”
Ezek után jogosan merül fel a kérdés bennünk. Hogyan szabadulhatnánk meg leggyorsabban ezektől az igencsak kellemetlen tünetektől, hogy életünk minél előbb visszatérjen a „normális kerékvágásba”?
A válaszért nem is kell olyan messze mennünk, hiszen lépten-nyomon allergia gyógyszer reklámba botlunk. Akár az utcán sétálva plakátokon, akár a tv-t nézve óhatatlanul találkozunk a hihetetlen „egyszerű és gyors” megoldással. Csak bekapunk egy pirulát és máris ismét kerek a világunk.
Nem véletlen tettem idézőjelben az „egyszerű és gyors” jelzőt. Mi itt a Sóbarlangban (lévén, hogy természetes gyógymódot kínálunk) a kemikáliáktól mentes ideológia hívei vagyunk. Elvünk, hogy szánjunk magunkra elég időt ahhoz, hogy elgondolkodjunk betegségünk megjelenésén, megoldásán és ha egy mód van rá próbáljuk természetes eszközökkel segíteni szervezetünk felépülését.
Félreértés ne essék, nem vagyunk a modern orvostudomány ellen, hiszen számtalan esetben megoldást nyújt életünk során felbukkanó komolyabb betegségek esetén. Ugyanakkor nem értjük, hogy miért „egyszerűbb” bekapni egy pirulát, mely nem végleges megoldást kínál, csak a tüneteket enyhíti olyan esetekben is mikor a természetes gyógymód is a rendelkezésünkre áll.
Ezen felbuzdulva szeretnénk, most picit elgondolkodtatni egy pro és kontra listát közzé téve, a patikákban vény nélkül kapható gyógyszerek és a száraz sóterápia között.
Allergia gyógyszer Száraz sóterápia
12 éves kor alatt nem ajánlott Nincs életkori megkötés
Mellékhatások:
fejfájás, hányinger, szédülés, fáradékonyság Nem ismeretes
Ellenjavallat:
Az összetevőkkel szembeni érzékenység Magas vérnyomás, láz
Mennyi ideig fejti ki hatását:
általában 24 óra 3 nap
Alkalmazása: naponta Heti 1 vagy 2 alkalom
Tünetek enyhülése: Egy két órán belül Szinte azonnal
Reméljük ezzel a listával kicsit segíteni tudtunk abban, hogy a számodra lehető legjobb megoldást találd meg allergiád kezelésére.